Dziurka w eterycznym ciałku

już w najbliższy czwartek, 24 listopada o godz. 19:00 na warszawskiej Pradze w postindustrialnej przestrzeni „Snu Pszczoły” odbędzie się spektakl Dziurka w eterycznym ciałku w reżyserii Saniwoja Króla. Nowa inscenizacja autorskiej i zaskakującej wersji Wariata i zakonnicy Stanisława Ignacego Witkiewicza.
teatr_szparka_zdjecie

Dziurka w eterycznym ciałku to spektakl z elementami musicalu, który został oparty na motywach dramatu Wariat i zakonnica oraz utworach poetyckichStanisława Ignacego Witkiewicza. Dramat opowiada o szaleństwach miłości i irracjonalnej potrzebie przekraczania społeczno-kulturowych granic. Widowisko z elementami rewii i musicalu, balansuje na granicy upajającego snu i rzeczywistości. Wyjątkowy klimat przestawienia podkreśla muzyka autorstwa Izabeli Szoszkiewicz.

Twórcami spektaklu jest  grupa teatralna Teatr Szparka. To nowe miejsce na teatralnej mapie Warszawy, stworzone przez grupę młodych aktorów zafascynowanych twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza. Siedzibą teatru jest warszawskie centrum artystyczne Sen Pszczoły mieszczące się w wyjątkowym i magicznym miejscu, w którym surrealizm łączy się z surowością postindustrialnych wnętrz praskich fabryk i hangarów. W zeszłym roku Teatr Szparka wystawił „Szewców” wg. dramatu Witkacego. Premiera spektaklu Dziurka w eterycznym ciałku odbyła się 24 października 2016 roku w Warszawie.
Spektakl można zobaczyć w wybrane teatralne czwartki w Śnie Pszczoły.
Najbliższe przedstawienia już 24 listopada oraz 8 i 15 grudnia o godz. 19:00, w Centrum Artystycznym Sen Pszczoły
– ul. Grochowska 301/304 Warszawa.
Ceny biletów:

50 zł – bilety do kupienia przed spektaklem w kasie

40 zł – bilety dostępne w sprzedaży online

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *