Dzień Rodzinny z Westminster na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

Drugi weekend września na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zapowiada się wyjątkowo. A to za sprawą Dnia Rodzinnego Westminster, który 8 września br. zgromadzi m.in. Warszawiaków, dzieci ze stołecznych szkół jak również pasjonatów koni z całej Europy. W tę niedzielę, już po raz drugi na warszawskim obiekcie odbędzie się Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster oraz wydarzenie specjalne – wyścig charytatywny. W programie przewidziany jest także szereg atrakcji dla najmłodszych.

Partner Główny kolejnego sezonu na Torze Służewiec – Grupa Westminster – już po raz drugi uczyni z początku września okazję do celebrowania owocnej współpracy z Torem, ale nie tylko. W tym roku jeszcze mocniej podkreślony zostanie międzynarodowy charakter imprezy, przyjaznej atmosfery oraz wspólnego, rodzinnego spędzania czasu.

Gonitwy konne to sport pełen tradycji, z którymi warto oswajać także najmłodszych. Tym samym chcemy do udziału w wydarzeniu zaprosić nie tylko miłośników koni, ale również rodziny z dziećmi, zainteresowane szukaniem okazji do tego, by urozmaicić sposób spędzania wspólnie czasu na świeżym powietrzu – przekonuje Marian Ziburske, właściciel Grupy Westminster, pomysłodawca i fundator nagrody.

fot. Materiały organizatora

Do udziału w gonitwach staną hodowcy z całego świata. Najlepsze konie z Polski, Czech, Słowacji oraz Niemiec będą mierzyć się w wyścigu na dystansie 2000 m. Ponadto pierwszy raz odbędzie się wyścig specjalny. W trakcie dnia wyścigowego obędzie się dodatkowa gonitwa charytatywna. Do udziału w niej zaproszonych zostanie 10 fundacji z całej Polski. Wszystkim wybranym organizacjom, w drodze losowania, przydzielony zostanie jeden koń. To jaka kwota zasili fundacje, zależy od zdobytego w gonitwie miejsca. Pula nagród w tej gonitwie wyniesie ponad 50 000 zł.

Wśród dodatkowych atrakcji z myślą o najmłodszych uczestnikach, zaplanowano m.in.: warsztaty kreatywne, elektryczną kolejkę z wagonikami, dmuchaną zjeżdżalnię oraz górę wspinaczkową i eurobungee. Każde dziecko będzie mogło w przerwie pomiędzy gonitwami zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce lub poddać się artystycznym wizjom animatorki, która ozdobi farbami twarze najmłodszych. Wytchnieniem od sportowych emocji i słonecznej pogody będzie strefa chill out z muzyką na żywo oraz możliwość skosztowania smakołyków z goszczących na Torze food trucków.

Impreza rozpocznie się o godz. 13.00. Pierwszy wyścig przewidziany jest na godzinę 13:30, a ostatni – na 17:30. W tym czasie będzie możliwość podglądania całego wydarzenia od kulis. Na Torze będzie możliwość spotkania trenerów, dżokejów oraz wielu znamienitych gości ze świata.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla wszystkich zarejestrowanych. Rejestracja możliwa na stronie: www.dzienrodzinny.pl.

Na Tor Służewiec można dojechać komunikacją miejską, m.in. jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”), linie 148 i 331 (przystanek „Poloneza”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej. Dla samochodów wjazd jest od ulicy Puławskiej 266.

O Grupie Westminster

Podstawą koncepcji biznesowej Westminster jest pozyskiwanie lokali mieszkalnych i komercyjnych, głównie średniej wielkości portfeli mieszkaniowych. Westminster skupuje nieruchomości i następnie modernizuje je lub rozbudowuje, tak aby stały się częścią portfela firmy pod wynajem na lata. Największą dotychczasową inwestycją w Polsce jest projekt Mysłowice – zakup kamienicy Bauverein – 170 mieszkań. W 2019 roku Westminster został nowym parterem biznesowym drużyny piłkarskiej Legia Warszawa.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *