Daleko – Intymny dziennik z czasów zarazy

Odnosząca zawodowe sukcesy czterdziestolatka za wszelką cenę próbuje skontrolować swoje życie. Jej codzienność to skomplikowany projekt, utrudniony kryzysem w małżeństwie, relacjami ze zbuntowaną córką i synem – dzieckiem wysokich wymagań, wychowywanym przez kolejne nianie. W grafiku ciasno wypełnionym nawigowaniem rodzinnego i zawodowego życia, bohaterka próbuje znaleźć miejsce dla siebie, w postaci potajemnych, ściśle wyliczonych spotkań z mężczyzną. Podejrzenie przypadku koronawirusa w pracy męża, skłania rodzinę do podjęcia spontanicznej decyzji o wyjeździe do zakupionego niegdyś domu na wsi. Życie w izolacji dalekie jest jednak od sielanki.

“Daleko” jest odpowiedzią na współczesną sytuację izolacji, osobistą analizą zmiany, przed jaką stoimy w obliczu epidemii. Bohaterka, jak każdy z nas, mierzy się z kryzysem swojego dotychczasowego życia, poszukując odpowiedzi na pytania o jego kierunek, sens i wartości. Tekst ma formę intymnego pamiętnika, zapisu chwil i zdarzeń z kolejnych dni epidemii. Jest inspirowany sytuacjami z życia autorki i jej znajomych. Tytuł nawiązuje do ostatniego spektaklu Teatru MŁYN “BLISKO” (premiera w grudniu 2019 r.), który był opowieścią o kondycji człowieka, obdarzonego zbyt dużymi możliwościami. Co dzieje się z naszą kondycją obecnie? Co dzieje się z naszymi relacjami i tożsamością, kiedy nasza wolność zostaje ograniczona, a nasz świat rozsypuje się na kawałki?

fot. Materiały organizatora

DALEKO będzie prezentowane w czterech odcinkach na fanpage’u Fundacja Artystyczna Młyn: https://www.facebook.com/fundacja.artystyczna.mlyn/?eid=ARAL5mc66cRUC0K8e6aIIMkks59d_qx6fN2nULTlfQgbbgywwDdQX426T_v1eju_A5h7_Berege1wydM
21 maja,
28 maja,
4 czerwca,
11 czerwca,
w każdy czwartek o godz. 21:00.

Tekst: Natalia Fijewska-Zdanowska
Czyta: Zuzanna Fijewska-Malesza

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *