Czy Witkacy wciąż żyje?

Czy, jak mówią legendy, Witkacy wciąż żyje? Skąd biorą się mity, nieprawdy i przekłamania dotyczące jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku? Co wiemy o jego życiu i twórczości? Jak poznać Witkacego naprawdę? Po jakie książki i witkacjana warto sięgnąć?

SIW - Fotografia z Kolekcji Stefana Okołowicza
Państwowy Instytut Wydawniczy, Instytut Witkacego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w dniu 131. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza zapraszają na panel dyskusyjny z udziałem najwybitniejszych polskich witkacologów.

Do udziału w panelu zostali zaproszeni założyciele powstałego niedawno Instytutu Witkacego, wśród nich m.in.: prof. Janusz Degler, prof. Lech Sokół, Stefan Okołowicz, Kapsyda Kobro-Okołowicz, Tomasz Pawlak oraz Przemek Pawlak (prezes Instytutu Witkacego).

Państwowy Instytut Wydawniczy od 1957 roku jest wydawcą dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Wśród nich znalazły sięm.in. pisma estetyczne i filozoficzne, dramaty, powieści oraz korespondencja Witkacego. Lejtmotywem spotkania będzie zaprezentowany przez Tomasza Pawlaka chronologiczny rys publikacji wydawanych od 60 lat przez Państwowy Instytut Wydawniczy.

Urodziny Witkacego – panel dyskusyjny
24 lutego 2016, godz. 18.00, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Wstęp wolny.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *