„Czarownice z Eastwick” – premiera w Teatrze Syrena

W Teatrze Syrena trwają intensywne próby do musicalu „Czarownice z Eastwick”, jednego z najbardziej kobiecych spektakli w historii musicalu. Będzie to największa produkcja w Teatrze Syrena. Premiera już 3 marca!

Bo w kobietach drzemie moc…

Lata 60. ubiegłego wieku. W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku Eastwick rządzi niepodzielnie kostyczna i zaborcza Felicia. W tej atmosferze duszą się trzy kobiety: rzeźbiarka Alexandra, wiolonczelistka Jane oraz niespełniona poetka Sukie. Doświadczone przez życie, opuszczone przez mężów, nieszczęśliwe, marzą, by pojawił się ktoś, kto rozsadzi duszne miasteczko od środka i przywróci im wiarę w ich stłumioną kobiecość. Nie spodziewają się, że drzemią w nich magiczne moce, które potrafią zamienić marzenia w rzeczywistość. Kiedy w Eastwick pojawia się demoniczny Darryl van Horne i uwodzi każdą z nich, Alexandra, Jane i Sukie zamieniają się w boginie. A może właśnie w… czarownice?

We wszystkich nas drzemie potrzeba magii. To, co niewytłumaczalne i tajemnicze fascynuje. W naszym przedstawieniu nie chodzi jednak o tradycyjne czarownice, te kojarzone z czarnym kapeluszem w szpic, miotłą czy czarnym kotem. Nasze nie odpychają kurzajkami na nosie i niezadbanymi paznokciami. Wręcz przeciwnie! To prawdziwie piękne kobiety. Sukie, Alexandra i Jane baśniowe nie są. Ani cnotliwe. Uwielbiają wszystko co złowrogie i zajmują się czarną magią.

Fot. B. Warzecha

„Czarownice z Eastwick” są musicalowym przebojem West Endu, opartym na słynnej powieści Johna Updike’a i kultowym filmie z Jackiem Nicholsonem, który stworzył w nim jedną ze swoich najsłynniejszych kreacji, oraz z Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon w głównych rolach. To przezabawna komedia muzyczna, napisana przez mistrzów angielskiego humoru, wielkie widowisko, z dynamiczną choreografią, przebojową muzyką i zaskakującymi efektami iluzjonistycznymi.

W rolach głównych wystąpią m.in.: Olga Szomańska, Beata Olga Kowalska, Barbara Melzer i Tomasz Steciuk. Reżyseruje Jacek Mikołajczyk.

Spektakl w liczbach to:

1 pies

3 czarownice

8 kasków motocyklowych

11 muzyków

14 krawców

25 osób na scenie co wieczór

35 peruk

36 zaangażowanych aktorów

55 projektów kostiumów

150 kostiumów do uszycia

300 realizatorów zaangażowanych w spektakl

600 metrów materiałów na kostiumy

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *