CARMEN Bizeta – 3 spektakle on-line na VOD.TEATRWIELKI.PL

Marcowe spektakle zostają odwołane, jednak Teatr Wielki – Opera Narodowa gra dla publiczności bez przerwy – poprzez platformę vod, bezpiecznie i w otwartym dostępie!

#zostańwdomu, wpuść do niego operę i balet.

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii oraz w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, spektakle Carmen zaplanowane na dni 28, 29 oraz 31 marca zostają odwołane.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów Teatr Wielki – Opera Narodowa (TW-ON) pokaże operę online. Carmen będzie można obejrzeć w sobotę 28 marca, we wtorek 31 marca oraz w czwartek 2 kwietnia w otwartym dostępie pod adresem: vod.teatrwielki.pl. Wszystkie spektakle rozpoczną się o godzinie 19.00.

Carmen to jedna z najczęściej wystawianych oper na świecie. Nowatorska opera werystyczna od lat porywa słuchaczy niezwykłym temperamentem, hiszpańskim kolorytem i efektownością. Powoływana w kolejnych inscenizacjach historia cyganki-uwodzicielki to jednak nie tylko – jak zwykło się uważać – hymn na cześć życia z kultową uwerturą i Habanerą.

Fot. Krzysztof Bieliński

Andrzej Chyra – reżyser i Małgorzata Sikorska-Miszczuk – dramaturg zmierzyli się z anatomią zbrodni, a z historii miłosnej wydobyli opowieść o zderzeniu dwóch równych, lecz sprzecznych systemów wartości – absolutnego wojskowego porządku z niemożliwą wręcz do zrealizowania wolnością. Nie będzie to więc spotkanie z karczemną seksualnością i zazdrością w tle, ale z historią prawdziwej miłości, która doprowadzi do zbrodni. Spektakl miał premierę na scenie TW-ON 7 czerwca 2018 roku.

Wystąpili: Rinat Shaham – Carmen, Ewa Tracz – Micaela, Joanna Kędzior – Frasquita, Anna Bernacka – Mercedes, Leonardo Capalbo – Don Jose, Mariusz Godlewski – Escamillo, Krzysztof Bączyk – Zuniga, Kamil Zdebel – Morales, Andres, Damian Wilma – Le Dancaire, Tomasz Madej – Remendado, Maciej Mikołajczyk – Lilas Pastia.

Śpiewaków, orkiestrę i chór TW-ON oraz chór chłopięcy Artos poprowadziła Keri-Lynn Wilson.

W serwisie vod.teatrwielki.pl na wszystkich melomanów czeka także szeroki wybór docenionych przez widzów spektakli operowych i baletowych. Wśród tytułów, które można obejrzeć on-line znalazły się m.in.: Straszny Dwór reż. David Pountney, Halka (wileńska) reż. Agnieszka Glińska. Gwarantujemy najlepsze miejsca na wirtualnej widowni i najtańsze bilety – wszystkie tytuły udostępnione są bezpłatnie! Zachęcamy do oglądania.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *