Bette & Joan w Teatrze Druga Strefa

Nie było w historii Hollywood większej niechęci niż ta pomiędzy Bette Davis i Joan Crawford. Przy niej konflikt Debbie Reynolds i Elizabeth Taylor to dziecinada, a przepychanki Madonny z Gwyneth Paltrow – infantylna strata czasu. Davis i Crawford nienawidziły się przez 50 lat.

Dwie garderoby, dwa gwiazdorskie krzesła i dwie kobiety: Bette Davis i Joan Crawford. Niegdyś gwiazdy wielkiego formatu, teraz zrobią niemal wszystko, żeby jeszcze raz stanąć w świetle reflektorów, usłyszeć klaps filmowy i magiczne słowo „action”. Nawet zagrają razem w jednym filmie, chociaż ich niechęć do siebie jest niemal legendarna.

fot. Materiały organizatora

„Bette & Joan” to sztuka, która pokazuje jeden dzień gwiazd na planie filmowym Boba Aldricha „Co się zdarzyło Baby Jane”. I chociaż obydwie są perfekcjonistkami, obydwu zależy na filmie i obydwie chcą znowu zabłysnąć, to nie przeszkodzi im to jednak w większych i mniejszych złośliwościach względem siebie. A wszystko to może i wrednie, ale w białych rękawiczkach i ze specyficznym poczuciem humoru.

Spektakle: 6 kwietnia 2019  godz.20.00 | 7 kwietnia 2019 godz.18.00 | Teatr Druga Strefa

Obsada: Halina Chrobak – Joan Crawford | Marzena Trybała – Bette Davis
Autor: Anton Burge
Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Tłumaczenie: Michał Ignar
Kostiumy: Marcin Żak
Make-up: Natalia Kida
Technika: Eligiusz Baranowski
Prapremiera polska – 27 grudnia 2018
Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *