Aukcja Biżuterii Kolekcjonerskiej

Biżuteria, warta tyle co luksusowe mieszkanie, pójdzie pod młotek na aukcji w DESA Unicum. Szacuje się, że łączna wartość wszystkich obiektów wynosi ponad 1,2 mln złotych. Licytacja już 27 lutego.

Między 860 tys. a 1,2 mln waha się wartość wszystkich obiektów, które można znaleźć w katalogu aukcji Biżuteria Kolekcjonerska. Jeden z najdroższych obiektów na aukcji to kolczyki z diamentami pochodzące z końca XIX wieku, najprawdopodobniej z Rosji. Ich wartość ocenia się nawet na 100 tys. złotych czyli tyle ile trzeba zapłacić za dobry samochód. Kolczyki wykonane zostały ze złota. W ich centrum znajduje diament otoczony dziesięcioma mniejszymi diamentami oprawionymi w srebro dla podkreślania barwy kamieni. To szlachetne kamienie powodują, że cena wywoławcza kolczyków wynosi 65 tys. złotych.

Jednym z ciekawszych przedmiotów, które znajdą się na aukcji, jest pierścionek datowany na przełom XIX-ego i XX-ego wieku, pochodzący z Rosji. Szacuje się, że i on może zostać sprzedany za 100 tys. złotych. Konstrukcja pierścionka wykonana została ze złota, zaś diamenty oprawiono w srebro. Kamienie szlachetne w formie kropli o łącznej masie dwóch karatów, zostały otoczone 30 małymi diamentami. Oprawa przypomina znak nieskończoności. Pierścionek ze względu na duże diamenty świetnie nadaje się na lokatę kapitału. Jego cena wywoławcza to 50 tys. złotych.

Biżuteria vintage cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko kolekcjonerów, ale też ludzi biznesu. W ciągu ostatniej dekady jej wartość wzrosła o 80%. Warto wspomnieć o największej aukcji biżuterii na świecie – w 2011 roku w Christie’s licytowano kolekcję Elizabeth Taylor. Aukcję zamknięto z wynikiem 156 mln dolarów. Skąd boom na biżuterię? To świetna inwestycja. Kamienie szlachetne odporne są na kursy walut czy spadek cen akcji, a ich wartość stale rośnie. Kupując biżuterię można więc nie tylko zrobić komuś piękny prezent, ale też mądrze zainwestować pieniądze.

Na lutowej aukcji znajdą się osiemdziesiąt trzy obiekty sztuki jubilerskiej pochodzące z Polski, Rosji, Austrii, Francji, Włoch i Szwecji.

Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 27 lutego, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 13-27 lutego, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *