A Trip to the Library

Nagły wybuch wiosny nie sprzyja przesiadywaniu w bibliotece? Niekoniecznie, zwłaszcza jeśli można się tam wybrać z wiosenną nutą na ustach. W czwartek 20 kwietnia o godz. 19:00 w Mazowieckim Instytucie Kultury podczas kolejnego Wieczoru Musicalowego wybrzmią muzyczne tematy oparte na motywach z prozy.

Molom książkowym, którzy pod wpływem pięknej wiosennej pogody mają ochotę tańczyć i tupać w takt pod stołem (podczas czytania oczywiście) Mazowiecki Instytut Kultury proponuje coś wyjątkowego. Nie odrywając się od ulubionych fabuł będzie można wysłuchać doskonałych numerów ze znanych musicali. 20 kwietnia o godz. 19:00 przy Elektoralnej 12 wybrzmią m.in. Tajemniczy ogród, Wicked, Zorba, Porgy and Bess czy Ragtime.

Wystąpią artyści związani z polską sceną musicalową:

Małgorzata Chruściel –  absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalność Wokalistyka Jazzowa. Laureatka wielu konkursów wokalnych, między innymi bydgoskiego festiwalu na cześć Andrzeja Zauchy Serca Bicie. Jest często zapraszanym gościem Filharmonii Pomorskiej, gdzie występuje z tamtejszą orkiestrą symfoniczną pod batutą Macieja Sztora, Zbigniewa Górnego, Bohdana Jarmołowicza czy Bernarda Chmielarza i innych. Związana z Krakowskim Teatrem Variete.

Paulina GrochowskaAbsolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku (kierunek Jazz i muzyka estradowa) oraz Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Aktorka musicalowa na stałe współpracująca z wieloma teatrami muzycznymi w Polsce: Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Komedia w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Toruniu oraz Teatrem Stefana Jaracza w Olsztynie. Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą, m.in we Włoszech, Gruzji i Izraelu. Brała także udział w programie The Voice of Poland, będąc w drużynie Thomsona i Barona. Jest zwyciężczynią 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, jednego z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce.

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował tytułową rolą w musicalu Pinokio w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w Dźwiękach Muzyki, Lucas Beineke w Rodzinie Addamsów, Lizander w spektaklu tanecznym I Have a Dream oraz w spektaklach Hair, High School Musical, Tarzan, Footloose, The Beatles and Queen i Kot w butach. Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju, m. in. z Teatrem Rozrywki, krakowskim Teatrem Variété i Teatrem Rampa.

Przy fortepianie – Jacek Szwaj.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *