6.piętro w Twoim Domu

W sytuacji, kiedy sezon teatralny ze względu na restrykcje sanitarne musi znowu przenieść się do Internetu, Player i Teatr 6. piętro łączą siły, dostarczając widzom najlepsze spektakle bez wychodzenia z domu. W Playerze znajdą się najciekawsze propozycje z bieżącego repertuaru teatru.  Pierwszym dostępnym w tej formule tytułem będzie „Ożenek”. Premiera online już 11 grudnia tylko w player.pl!

Projekt „6. piętro w Twoim domu” jest kolejną odpowiedzią świata kultury na wynikające z pandemii koronawirusa nowe restrykcje gospodarcze. W sytuacji zamknięcia teatrów, spektakle z bieżącego repertuaru 6. piętra będzie można obejrzeć w Playerze, bezpiecznie i komfortowo w zaciszu własnego domu.

Komedie, dramaty, pastisze i satyry polityczne złożą się na różnorodny gatunkowo repertuar on-line, który zaspokoi rozmaite gusta i zaciekawi nawet najwytrawniejszych odbiorców teatru. Wśród propozycji w Playerze znajdą się m.in: „Ożenek”, „Ucho Prezesa czyli Scheda”, „Niezwyciężony” a także zupełnie nowa, interaktywna odsłona „Szkła kontaktowego – live & touch”.

fot. Materiały organizatora

Inauguracja współpracy odbędzie się 11 grudnia, wraz z premierą spektaklu „Ożenek”.

Nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia to prawdziwa teatralna uczta. Widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, zalotników reprezentujących tyle groteskowe, ile przezabawne typy ludzkie. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej okazują się zaskakującym splotem pragnień i możliwości, zamiarów i losów, którymi podszyte są przygotowania do tytułowej ceremonii. „Ożenek” to galeria przejmująco celnych, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, aktualnych zawsze, ilekroć uczucie, status i szansa na szczęście stają się przedmiotami handlowej transakcji.

Siłą „Ożenku” jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Michała Żebrowskiego. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu zagra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy feerię brawurowych kreacji: dynamiczne spotkania, dialogi i konfrontacje młodych talentów (Dorota Krempa, Kamil Szklany) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak). Reżyserem spektaklu jest Andrzej Bubień. Scenografię do spektaklu zaprojektowała Anita Bojarska, muzykę skomponował Piotr Salaber.

Premiera spektaklu „Ożenek” w Playerze już 11 grudnia. Materiał dostępny jest w ofercie transakcyjnej – 30 zł za dostęp na 48 godz.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *