LOVE… a bez niej tylko mrok

Do tej pory niedoścignionymi mistrzami pisania kryminałów wydawali się Skandynawowie. Może nawet nie tyle mistrzami pisania, co marketingu i sprzedaży swoich powieści. W dużej mierze, to kryminały ze Szwecji znikały z półek polskich księgarnii najszybciej. Modę tę zapoczątkował Stieg Larsson swoją sagą “Milenium”. W pewnym momencie jednak passa zaczęła się odwracać. Czytelnicy zaczęli sięgać po rodzime utwory. Trendy zostały zmienione, bo mamy bardzo dobrych autorów. I jak się okazuje “Polacy nie gęsi….” i swoje kryminały mają!

BUKOWY-reklamy-FB-2016.02-LOVE-wpis 2-8 marca

Nadia Szagdaj, autorka powieści “LOVE… a bez niej tylko mrok” jest najlepszym przykładem tego, że można napisać dobry kryminał, trzymający do końca w napięciu. Początkowo książki pani Nadii skupiały się wokół postaci Klary Schulz, a akacja toczyła się w XX-dziesto wiecznym Breslau.

Książka “LOVE…” udowodniła jednak, że autorka we współczesnych realich kryminału odnajduje się równie świetnie, jak w swoich wcześniejszych dziełach w klimacie retro.
Akcja powieści toczy się wokół Iny Fischer, młodej dziennikarki śledczej, która dowiaduje się, że jej szkolna koleżanka widnieje na policyjnej liście osób zaginionych. Ina postanawia zainteresować się tematem. Prowadzi ją chęć pomocy komuś z dawnych lat. Z drugiej strony liczy na to, że napisze duży artykuł pod swoim nazwiskiem, co pozwoli jej się nieco wypromować w środowisku.
Wiedziona ideałami a jednocześnie chęcią zabłyśnięcia młoda dziennikarka sięga w przeszłość swoich licealnych kolegów. Dowiaduje się rzeczy strasznych, zarówno o nich, jak i o samej sobie. Temat, który chciała zrealizować okaże się trudniejszy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.
Książka Nadii Szagdaj wciąga do cna, nie pozwalając czytelnikowi się od niej oderwać. Pisarka młodego pokolenia dokładnie poznała, czym charakteryzuje się dobry kryminał. Zwroty akcji oraz ciekawe postaci to wszystko, co możecie spotkać w tym dziele. Dlatego też polecamy tę książkę, nie tylko na zimowe wieczory!

 

Spotkanie autorskie z Nadią Szagdaj odbędzie się w Kinie Atlantic 8 marca o godz. 18.30

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *