33. Warszawski Festiwal Filmowy

Warszawski Festiwal Filmowy należy do wydarzeń akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych FIAPF, podobnie jak festiwale w Cannes, Berlinie, Wenecji, Locarno czy San Sebastian.

Od 1985 r. prezentujemy filmy, które zachęcają do dyskusji i otwierają oczy: nowatorskie, buntownicze, po prostu niezwykłe. Z pasją podążamy za trendami, ale chcemy być wierni tradycji. Stań się jej częścią – zgłoś swoje najnowsze dzieło! Dołącz do grona twórców, którzy pokazują filmy na Warszawskim Festiwalu Filmowym, jak Michael Haneke, Lenny Abrahamson, AsgharFarhadi, Wim Wenders, CristianMungiu czy Paweł Pawlikowski.

Warszawski Festiwal Filmowy to pięć festiwalowych sekcji konkursowych: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs 1-2, Konkurs Wolny Duch, Konkurs Filmów Dokumentalnych, Konkurs Filmów Krótkometrażowych, i pięć sekcji niekonkursowych: Pokazy Specjalne, Rodzinny Weekend Filmowy, Odkrycia, Polska Klasyka oraz Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe. Poza nagrodami w ramach sekcji konkursowych, swoje wyróżnienia przyznają również jurorzy FIPRESCI, Jury Ekumeniczne, Jury NETPAC, Młodzi Krytycy FIPRESCI, a także Widzowie Warszawskiego Festiwalu Filmowego, przyznając bezcenną i jedyną w swoim rodzaju Nagrodę Publiczności. Poza tym od tego roku aż czterech (!) zwycięzców Konkursu Filmów Krótkometrażowych może ubiegać się o nominację do Oscara.

W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi odbywają się warsztaty dla młodych dziennikarzy filmowych FIPRESCI WarsawCritics Project oraz dla twórców – WarsawNext. W tym roku po raz pierwszy odbędą się też,w dniach 19-21 października (w ramach współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej) WarsawIndustryDays, które rozszerzą dotychczasową działalność branżowych targów CentEast.

Natomiast poszukiwaczy pozafilmowych doznań po raz kolejny zaprosimy do klubu festiwalowego w Cafe Kulturalna, gdzie będzie się można zrelaksować przy dźwiękach najciekawszych młodych zespołów międzynarodowej sceny muzycznej.

W tym roku Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 13-22 października 2017 r.

Zachęcamy do obserwowania kont Warszawskiego Festiwalu Filmowego w mediach społecznościowych:

 @warsawfilmfestival

 @WarsawIFF

 @warsawiff

Do zobaczenia w Warszawie!

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *