Make Photography Easier – spotkanie autorskie

Wykadruj, pobaw się światłem i zapanuj nad kontrastem. Katarzyna Tusk, autorka najpopularniejszego bloga lifestylowego w Polsce, dzieli się wskazówkami, jak uchwycić chwile, tworząc piękne fotografie. „Make Photography Easier” trafi do księgarń 27 września.

Od ponad sześciu lat Katarzyna Tusk prowadzi portal Make Life Easier, na którym opisuje otaczający ją świat za pomocą słów i obrazów. Jej wpisy, charakteryzujące się niepowtarzalnym nastrojem i wrażliwością, inspirują tysiące osób, które co miesiąc odwiedzają jej blog oraz profile na Facebooku i Instagramie. Czytelniczki w opiniach i komentarzach szczególnie często doceniają styl zdjęć autorstwa Katarzyny Tusk. „Make Photography Easier” to podsumowanie jej dotychczasowych poszukiwań fotograficznych.

Dobre zdjęcie rządzi się pozornie prostymi zasadami. Należy wybrać miejsce, pomyśleć nad ujęciem i w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki. W tych trzech krokach skrywa się jednak tysiąc szczegółów decydujących o tym, czy fotografowi uda się oddać całe spektrum emocji i znaczeń, od tych poważnych, po te najlżejsze. Katarzyna Tusk dedykuje swoją książkę nie profesjonalnym fotografom, ale wszystkim osobom, które lubią i chcą robić zdjęcia niezależnie, czy korzystają z profesjonalnej lustrzanki, czy zwykłego telefonu z aparatem.

„Make Photography Easier” to zaproszenie do wspólnych poszukiwań, dzięki którym każdy z łatwością odnajdzie własny styl w fotografii. Katarzyna Tusk ciekawie i przystępnie omawia  zarazem kwestie czysto techniczne, jak i estetyczne. Podpowiada, jak dobrać kadr, oświetlenie, ale i strój, by powstało zdjęcie najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło autorce oswoić fotografię i uczynić ją nośnikiem wrażliwości oraz indywidualności.

Sama autorka zaznacza jednak:

„W tej książce nie znajdziecie przepisu na genialne zdjęcia; taki nie istnieje. […] Są tacy, którzy wierzą (i przekonują do tego innych), że do wykonania pięknych zdjęć potrzebny jest drogi profesjonalny sprzęt i zespół dobrze opłaconych współpracowników. Bez tego nawet nie próbują zacząć. Tymczasem najpiękniejsze i najsłynniejsze fotografie miały niewiele wspólnego z wielką inwestycją”. [fragment książki]

Katarzyna Tusk – założycielka serwisu Makelifeeasier.pl. Od zawsze fascynowała ją fotografia, nigdy jednak nie przypuszczała, że ta pasja stanie się w przyszłości jej sposobem na życie. W 2011 roku założyła blog Make Life Easier, który szturmem zdobył internet.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *