W łóżku z rabusiem – premiera

31 sierpnia, 2020

Od 8 września na scenie Teatru Komedia zagości nowy spektakl „W łóżku z rabusiem”. To polska prapremiera znakomitej farsy Michaela Parkera, brytyjskiego pisarza mieszkającego w USA. Czy siedem osób zmieści się w jednym łóżku? William Worhington III i jego żona wyjeżdżają ze swojej dwustuakrowej posiadłości z szesnastopokojową rezydencją na weekend, każde z nich osobno – on na polowanie, ona w odwiedziny do matki. W rzeczywistości jednak, oboje zorganizowali sobie tajne…

Read More >>

„Zaduch” w Zachęcie. Bliskość i dyskomfort na zdjęciach Joanny Piotrowskiej

27 sierpnia, 2020

Duszący charakter rodzinnych relacji, opresyjna rola instytucji społecznych, fizyczna i strukturalna przemoc wobec kobiet, potrzeba władzy i kontroli nad zwierzętami – to główne tematy, które towarzyszą pracom Joanny Piotrowskiej. Mając na koncie wystawy w wiodących instytucjach sztuki na całym świecie (m.in. Tate Britain w Londynie czy MoMA w Nowym Jorku), Piotrowska jest dzisiaj jedną z najważniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Już 18 września w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki zostanie…

Read More >>

Nowy repertuar – plenerowe kino nad Wisłą

26 sierpnia, 2020

Tuż przy brzegu warszawskiej Wisły, na falującym ekranie, w każdą środę o godz. 21.00 rozstawiany jest duży ekran. Ojcowie założyciele FALI – Pawilon nad Wisłą zapraszają wszystkich miłośników kina na bezpłatne seansy filmowe, w których można uczestniczyć niemalże leżakując! Znajdziecie ich na Płycie Desantu k. Mostu Łazienkowskiego. Najbliższy repertuar: 26.08 BLADE RUNNER 2049  02.09 ALMOST FAMOUS  09.09 WHIPLASH 16.09 STAND BY ME 23.09 CALL ME BY YOUR NAME Rezerwacje leżaków: rezerwacjefala@gmail.com…

Read More >>

Crossover – Marcin Wyrostek

25 sierpnia, 2020

13 września 2020 18:30 (niedziela)Cykl: CrossoverBasen Artystyczny WOK przy ul. Marii Konopnickiej 6 Koncert Marcin Wyrostek Ethno Project to muzyczna podróż na Półwysep Bałkański, podczas której każdy słuchacz będzie mógł poczuć tamtejszy klimat, zetknąć się z kulturą mieszkańców Półwyspu, jak i poznać burzliwą historię tego miejsca. „Osobiście zafascynowany jestem muzyką bałkańską od lat mojej młodości, kiedy to przesiadywałem po nocach w garażu, słuchając i ucząc się utworów opartych na kulturze mieszkańców tego regionu. Bałkany…

Read More >>

Poeci Piosenki. Cykl koncertów.

25 sierpnia, 2020

Poeci Piosenki – cykl bezpłatnych koncertów w Multimedialnym Parku Fontann. „Poeci Piosenki” to kolejna inicjatywa Stołecznej Estrady, która zagości w tym sezonie w Multimedialnym Parku Fontann. Zaplanowano sobotnie spotkania z gwiazdami polskiej piosenki. Spotkania, bo koncerty poprzedzać będą kilkunastominutowe rozmowy znanych dziennikarzy z Artystami. Organizatorzy sięgnęli po utwory, których wartością – oprócz muzyki – jest także słowo. 29.08 SOYKA TRIO05.09 GRZEGORZ TURNAU12.09 DOROTA MIŚKIEWICZ I MAREK NAPIÓRKOWSKI Stanisław Soyka skomponował…

Read More >>

„Na czworakach” i „Pan Jowialski” online

24 sierpnia, 2020

Profesjonalne nagrania dwóch spektakli z repertuaru Teatru Polonia – NA CZWORAKACH i PANA JOWIALSKIEGO – zostaną udostępnione we wrześniu w przestrzeni Internetu w ramach programu KULTURA W SIECI. Premiera spektaklu NA CZWORAKACH Tadeusza Różewicza w reżyserii i z udziałem Jerzego Stuhra odbędzie się w sobotę, 5 września o godz. 19:00, zaś PANA JOWIALSKIEGO Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Polony i Józefa Opalskiego – również w sobotę, 19 września o godz….

Read More >>

Premiera „Grupy warszawskiej” w Nowym Teatrze

24 sierpnia, 2020

Jak dorasta się w czasach kryzysu klimatycznego? Próby do spektaklu rozpoczęliśmy pod koniec lutego 2020 roku. Dyskutowaliśmy o tym jak zmiany klimatyczne wpływają na nasze życie codzienne w małej skali oraz na nasze poglądy, wyznawane wartości i samoidentyfikację – w większej. Zastanawialiśmy się też nad dystopijnymi scenariuszami dla Ziemi i jej mieszkańców, które mogą spełnić się w najbliższej przyszłości, jeśli już teraz nie podejmiemy działań zapobiegawczych. Tymczasem pewna dystopijna wizja…

Read More >>

Podziel się swoimi wspomnieniami o Muzeum

24 sierpnia, 2020

Muzeum Narodowe w Warszawie to nie tylko bogata kolekcja dzieł sztuki, liczne wystawy, modernistyczny gmach oraz postacie takie jak Stanisław Lorentz, Tadeusz Tołwiński czy Kazimierz Michałowski, lecz także związane z tym miejscem prywatne historie zwiedzających. Przez najbliższe miesiące muzealni wolontariusze będą odkrywać te wspomnienia i utrwalać je, tak by na zawsze pozostały częścią Muzeum. Czekamy na Wasze opowieści! Projekt Osobiste MNW obejmuje także spotkania i oprowadzania. Gdy wspominamy historię Muzeum,…

Read More >>

6. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie – Między słowem a dźwiękiem

21 sierpnia, 2020

W piątek 11 września o godz. 19.30 w Filharmonii Narodowej odbędzie się gościnny koncert: 6. Dni Muzyki Ukraińskiej w Warszawie – Między słowem a dźwiękiem. WykonawcyOrkiestra Filharmonii Narodowej Roman Rewakowicz – dyrygent Iwona Hossa – sopranProgram Lubawa Sydorenko – Muzyka kameralna [10’] Mychajlo Szwed – Więc w tej ciszy ukryty ja – liść… [7’] Svitlana Azarova – Poza kontekstem [9’30”] Bohdan Sehin – …tymczasem to lipiec jakże (okrutnie) piękny [8’]…

Read More >>

„Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku” – wystawa

19 sierpnia, 2020

Czarny Kot, Warsaw Spire, PDT i nieistniejące już Kino W-Z, w którym mieścił się kultowy klub „Fugazi” – to wszystko już od 9 września zobaczymy na wystawie „Przemiany. Krajobraz Woli po 1989 roku” w Muzeum Woli. Wystawa przybliży symbole współczesnej zabudowy dzielnicy. Pokaże, jak zmienił się jej krajobraz na przestrzeni ostatnich 30 lat. Od wolnej amerykanki do nowoczesnych biurowcówWola jak w soczewce skupia zjawiska przemian w krajobrazie, które nastąpiły po…

Read More >>