Sztuka w naszym wieku

Wiele osób wciąż się głowi, jak zrozumieć sztukę nowoczesną. Co stanowi o walorach takich dzieł oraz kto decyduje, co jest sztuką, a co już nią nie jest. W rezultacie, co decyduje o cenie rynkowej dzieł sztuki?

Te pytania nie są proste dla ekspertów, a tym bardziej dla laików. Co więcej, stają one się jeszcze bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o nowe dzieła wyrazu artystycznego. Sztuka nowoczesna nie jest prosta, a jej pojmowanie w dużej mierze zależy od osobistych preferencji, wrażliwości i uznania. W końcu sztuka w dużej mierze opiera się na wrażliwości i uznaniu, na wyjątkowości przekazu i jego odbioru.

Książka wydana przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki oraz Fundację Sztuki Polskiej ING jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą zrozumieć sztukę współczesną. Jest to praca wspólna wielu autorów, ekspertów z dziedziny sztuki.

Te opracowanie pozwala zrozumieć czym jest sztuka we współczesnym świecie, jak ją trzeba rozumieć i interpretować. Czytając tę książkę możemy dowiedzieć się jak w sztukę inwestować i nie dać się oszukać.

Jest to wspaniała pozycja dla wszystkich zainteresowanych sztuką. Zarówno zaawansowanych, jak i zupełnych laików. Warty podkreślenia jest też fakt, że jest to książka bogato ilustrowana zdjęciami oraz wydana wersji dwujęzycznej (język polski oraz język angielski).

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *