13. URODZINY TEATRU POLONIA

W 2018 roku Teatr Polonia świętuje swoje 13. urodziny. W październiku 2005 r. w teatrze prowadzonym przez stworzoną rok wcześniej Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury odbyła się pierwsza premiera – „Stefcia Ćwiek w szponach życia” Dubrawki Ugrešić, a miesiąc później druga – „Ucho gardło, nóż” – monodram w wykonaniu Krystyny Jandy według książki Vedrany Rudan. Przez kolejne lata na dwóch scenach Polonii oraz w plenerze (na Placu Konstytucji) miłośnicy teatru mogli oglądać 70 premier (a w sumie ponad 5000 spektakli), w których zagrało ponad 300 znakomitych aktorów. W trakcie 13 lat istnienia stołeczną Polonię odwiedziło około półtora miliona widzów!

„Szanowni Państwo, 13 lat za nami, bardzo Państwu dziękuję za tę przyjaźń. Przed nami kolejny sezon, w moim mniemaniu bardzo atrakcyjny, zapraszam Państwa zawsze bardzo serdecznie!” – powiedziała Krystyna Janda.

Z okazji 13. urodzin Teatr Polonia serdecznie zaprasza wszystkich na premierowy spektakl „Krzesła”w reżyserii Piotra Cieplaka, który 29 października zostanie zagrany w prezencie. Bezpłatne zaproszenia widzowie będą mogli odebrać w poniedziałek 22 października od 12:00 w kasie Teatru Polonia (jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa bilety, na spektakl nie obowiązują rezerwacje). W trakcie oczekiwania „kolejkowicze” będą mogli napisać życzenia dla teatru na specjalnych arkuszach oraz zapoznać się z bieżącym repertuarem.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *